O Květušce a tesaříkovi první díl knihy z edice Prázdniny v hmyzí říši. Čtenáři se zde seznámí s Květuškou, která neměla ráda hmyz. Bála se každého broučka, moušky i včelky. Ani pavouky neměla ráda. Jednoho dne však Květuška zakopla o kouzelný pařez. Pak se s ní svět zatočil a když se probudila byla malá, maličká jako brouci, kterých se tak bála. Tak a co teď? Jako prvního potkala Květuška tesaříka. Ten se stal jejím velkým kamarádem a průvodcem hmyzí říší. Co vše spoečně prožili, tak o tom si můžete přečíst v půvabné knize spisovatelky Jitky Vítové.

 

                 

Druhý díl Květuška hledá tesaříka čtenáře přivádí opět do říše hmyzu, kam se tentokrát Květuška dostala s protivným Mirdou, bratrem svého kamaráda. Vrátila se k rodnému stromu a hledala tesaříka. Tesařík však zmizel. Po Květušce se mu stýskalo a všechno mu jí u rodného stromu připomínalo. Proto odešel hledat nový domov. Květuška se tedy s Mirdou vydala po stopách tesaříka a ty ji zavedly až mezi masožravé rostliny. Jak to všechno dopadlo se dozvíte po přečtení druhého díl s názvem Květuška hledá tesaříka.

  

Třetí díl Květuška se vrací je třetí návštěvou Květušky v říši hmyzu. Do hmyzí říše se konečně dostane i její kamarád Matěj a s ním i Mirda, pro kterého je to již druhé dobrodružství. Květuška však dlouho netuší, že se nezmenšila sama. Mezi tím kluci prožívají vskutku dobrodružné prázdniny, kdy jim jde mnohokrát o život. Ani Květuška to nemá lehké. Co děti všechno potká a jaké nové kamarády získají, tak o tom si přečtěte v knižce Jitky Vítové Květuška se vrací.

Mám zájem o besedu

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: