Paní spisovatelka Jitka Vítová se kromě psaní dětských knih také věnuje besedám s dětmi. Navštívila již desítky mateřských i základních škol, s dětmi se setkává i v knihovnách. Právě kontakt s dětmi přináší paní autorce množství nových podnětů pro psaní knih.

Beseda O Květušce a tesaříkovi je určena pro jednu třídu, tj. max. 30 dětí. Délka besedy je 45 min. Během jednoho dne paní spisovatelka zvládne ve vaší škole či knihovně zrealizovat max. tři besedy. Děti pracují s knihami, které paní spisovatelka včetně dalších pracovních materiálů přiveze s sebou.

Není nutné, aby děti měly před besedou knihu přečtenou.

Poplatek za besedu je 35 Kč za dítě. 

Jitka Vítová

Spisovatelka Jitka Vítová se narodila v Trutnově (1967), posléze se s rodiči přestěhovali do Hradce Králové, kde žije se svou rodinou dodnes. Od dětství měla dva koníčky - literaturu a chemii. Při výběru svého dalšího studia upřednostnila chemii a je tedy absolventkou VŠCHT - obor Anorganická chemie v Pardubicích. 

Paní spisovatelka je matkou dvou dětí, syna Jakuba a dcery Aničky. Svým dětem zpočátku četla pohádky, posléze si pro ně začala vymýšlet různé příběhy o zvířátkách a hmyzu. Dětem se více líbily maminčiny příběhy. Díky jejich všetečným dotazům maminka studovala odbornou literaturu o životě hmyzu a vznikaly tak nové a nové příběhy. 

Nyní se Jitka Vítová naplno věnuje literatuře, svému druhému koníčku z dětství. Píše knihy pro děti. Také ráda jezdí mezi děti do mateřských a základních škol, kde jim vypráví svůj příběh, jak se stala paní spisovatelkou.