V rámci spolupráce s knihovnami nabízíme programy pro děti a to formou motivačních her nebo besedy s autory. Jak motivační hry, tak besedy s autory jsou vždy určeny pro max 30 dětí. V rámci jednoho dne jsme schopni zrealizovat maximálně 3 besedy či hry. Poplatek za realizaci motivačních her je 45 Kč za dítě a poplatek za besedy s autory činí 35 Kč za dítě.
 

Bližší informace můžete získat po kliknutí na tlačítka umístěna na boku této strány nebo telefonicky: 724 584 271, případně na e-mailu: thovt.besedy@gmail.com

Knihy z edice Zločinu na stopě jsou základem motivační hry Tajemná výprava do starověku. Společně si s dětmi popovídáme o tomto období lidských dějin. Přiblížíme si nejstarší písma, pohovoříme o významných osobnostech se starověkem spojených. To vše proto, aby měly děti představu o tom, v jakém období se odehrávají příběhy knih, se kterými dále pracují při vlastní hře.

Tři civilizace a tři skupiny dětí se na mapě Středomoří pustí do souboje. Která z civilizací zvítězí? Tak to záleží na tom jaká ze skupinek si nejlépe zorganizuje svoji práci, jak se zorientují v knihách a jak si poradí s textem. Nasbírané artefakty a vyluštěná šifra ukáží na vítěze. Důležité než samotné vítězství je to, že si děti odnesou nejenom informace o starověku, seznámí se s poutavými knihami, ale odnesou si také zkušenosti z práce s textem a s organizace vlastní práce. 

 

Kniha Život u rybníka je odrazem záliby a zájmu paní autorky v hmyzí říši. Tentokrát pojednává o vodním hmyzu. Kniha patří do edice První čtení s poučením, proto za každou kapitolou naleznete informativní dvoustrany.

Beseda paní Jitky Vítové se tentokrát zabývá nejenom vodním hmyzem, ale podrobněji též dětem na příkladech vysvětlí jak je důležitá práce grafika a jakou roli hraje při výrobě knihy. Nebude chybět vyprávění o hlavních hrdinech a samozřejmě i autorské čtení.

 

Knihy jsou určené pro děti druhých tříd. Velké písmo a délka příběhů odpovídá právě jejich čtenářským dovednostem.

Velkým problémem dnešních dětí je porozumět a dokázat popsat charakter hlavních hrdinů. Většinou se omezují na tvrzení, že hrdina je hodný nebo zlý. Proto přicházíme s knihami, které malým čtenářům předestřou některé z charakterů. Knihy mají ve svém názvu známá přísloví.

Přečíst knihu malým čtenářem však nestačí, je třeba aby si o ni s někým mohl popovídat - v ideálním případě s rodiči. 

Přicházíme i s malou pomocí jak zjistit, jak si malý čtenář s knihhou poradil a jak ji pochopil. Nabízíme jednoduché pracovní listy, které si můžete ke knihám zdarma stáhnout.