O nás

Nakladatelství Thovt s.r.o. je zaměřeno na literaturu pro děti. I přes relativně krátkou dobu působení na českém trhu se nám podařilo získat 2. místo v soutěži „Nejúspěšnější kniha veletrhu“, která byla vyhlášena ku příležitosti konání 4. ročníku Veletrhu dětské knihy v Liberci 2006. Toto ocenění získala kniha „Jako ty “, která je určena dětem od 3 let. 

Od počátku naší existence se snažíme nejen o vydávání dětské literatury, ale současně pro děti vytváříme motivační soutěže. Naší snahou je působit na jejich sociální cítění a přispívat k jejich pozitivnímu vztahu ke knize, která jim přináší zábavu, poučení a v neposlední řadě i vzdělání. Právě vzdělání je další obor, kterým se naše nakladatelství hodlá zabývat. 

Kdo to byl Thovt?

Proč Thovt?

Ve Starém Egyptě byl Thovt velmi uctívaným bohem. Hrál hlavní úlohu v mýtech o stvoření světa. Byl symbolem všeho vědění, bohem moudrosti a vzdělanosti. Je považován za vynálezce písma, čísel, ale i her pro procvičení mysli a obveselení ducha. 

Staří Egypťané často používali jméno Thovta při vytváření jmen svých dětí, neboť si přáli, aby jejich ratolesti měly stejné vlastnosti a dovednosti jako jimi uctívaný bůh. 

Se stejným záměrem jsme i my vložili jméno Thovt do názvu nakladatelství s přáním, aby se jeho vynalézavý duch stal naším průvodcem při budování úspěšného nakladatelství pro děti. Nakladatelství, které patří našim dětem.

Čtenářský systém

Jako jediní v České republice máme propracovaný čtenářský systém "První kroky ke čtení", které pomáhají dětem krůček po krůčku rozvinout své čtenářské dovednosti.

 

1001 dobrodružství

Zmatené knihy

Hlavní hrdinou těchto knih je čtenář.

Jak se příběh vyvíjí záleží pouze na rozhodnutí čtenáře. Každé čtenářovo rozhodnutí vede k jiné varientě příběhu.

Tento hravý způsob čtení doporučoval i Jan Ámos Komenský.