O nás

Nakladatelství Thovt s.r.o. je zaměřeno na literaturu pro děti. I přes relativně krátkou dobu působení na českém trhu se nám podařilo získat 2. místo v soutěži „Nejúspěšnější kniha veletrhu“, která byla vyhlášena ku příležitosti konání 4. ročníku Veletrhu dětské knihy v Liberci 2006. Toto ocenění získala kniha „Jako ty “, která je určena dětem od 3 let. 


Od počátku naší existence se snažíme nejen o vydávání dětské literatury, ale současně pro děti vytváříme motivační hry. Naší snahou je působit na jejich sociální cítění a přispívat k jejich pozitivnímu vztahu ke knize, která jim přináší zábavu, poučení a v neposlední řadě i vzdělání. Právě vzdělání je další obor, kterým se naše nakladatelství hodlá zabývat. 

Proč Thovt?

Ve Starém Egyptě byl Thovt velmi uctívaným bohem. Hrál hlavní úlohu v mýtech o stvoření světa. Byl symbolem všeho vědění, bohem moudrosti a vzdělanosti. Je považován za vynálezce písma, čísel, ale i her pro procvičení mysli a obveselení ducha. 

Staří Egypťané často používali jméno Thovta při vytváření jmen svých dětí, neboť si přáli, aby jejich ratolesti měly stejné vlastnosti a dovednosti jako jimi uctívaný bůh. 

Se stejným záměrem jsme i my vložili jméno Thovt do názvu nakladatelství s přáním, aby se jeho vynalézavý duch stal naším průvodcem při budování úspěšného nakladatelství pro děti. Nakladatelství, které patří našim dětem.