PŘIPRAVUJEME - Trilogii významných pověstí českého národa

souboj.png

Paní spisovatelka Jitka Vítová celý rok pracovala na knihách, které by dětem přiblížily známé i méně známé pověsti těsně spjaté s českým národem. Nastudovala nespočet historických knih a materiálů, aby co nejvěrněji pověsti dětem přiblížila. Knihy doplní svými krásnými obrázky ilustrátorka Tereza Kaplanová. 

8 souboj koně (1).png
 

PŘIPRAVUJEME - Cesta do Lumpárie 

Dobrodružná pohádka pro malé děti, ve které ožijí oblíbené hračky malého Oskara. Ten už má dost toho, aby stále musel někoho poslouchat. Umyj si ruce! Oblékni se! Ukliď psí boudu! Ne, ne a ne! Jeho oblíbené hračky mu rozumí. Oskara nečekaně navštíví pirátský kapitán a nabídne mu i jeho hračkám odcestovat vzducholodí do Lumpárie, země zlobivých dětí - země špinavých ručiček, neuklizených hraček, posměšných nadávek - do země, kde není žádná rošťárna zakázána a všechno je povoleno. Autorkou pohádky je Tereza Strnad, která doplnila půvabný a nápaditý příběh svými ilustracemi.  

Cesta do Lumpárie-5.png
9.png
 
Jak na draka.png

PŘIPRAVUJEME - Zamotané pohádky

Pohádky autora Petra Borovce jsou tak trochu jiné. Jsou prostě zamotané. V deseti pohádkových příbězích se seznámíte s princeznou, která si nemohla pomoci a kradla jako straka. Jiná princezna zas nestála o plesy a fintění před zrcadlem. Raději se s mečem oháněla. Může být někdo lakotnější než samotný Lakota? 

Půvabné a vtipné pohádky nejenom pobaví, ale také, jak to u pohádek bývá, i k poučení čtenáře dovedou. To se spisovateli Petru Borovcovi podařilo velmi mistrným způsobem. Krásný text pak podtrhla svými půvabnými ilustracemi Pavla Filip Navrátilová.