top of page

Besedy s Markem kerlesem

Marek Kerles je novinářem a spisovatelem.

Od narození žije v Českých Budějovicích. Je otcem tří dětí, které od malička nechtěly večer pohádky číst, ale vymýšlet. A tak vznikla pohádka "Jak se O stalo králem", o kterou se takto pan spisovatel podělil se všemi dětmi. 

Marek Kerles i přes svoji velkou pracovní vytíženost najde čas, aby se sešel s dětmi, pro které pohádku napsal, tak jako tomu bylo i v Městské knihovně Janovice nad Úhlavou.

Beseda se spisovatelem Markem Kerlesem

Beseda se spisovatelem Markem Kerlesem

Přehrát video

Pan spisovatel dětem z prvních tříd vyprávěl o svém povolání novináře i o cestě jak vznikla jeho kniha pro děti "Jak se O stalo králem". Dětem z Janovic nad Úhlavou slovo novinář nebylo cizí a hned panu Kerlesovi vyprávěly, že vědí co dělá. "Novinář nosí noviny," říkaly.  Pan Kerles s dětmi souhlasil a dodal, že všechny noviny co přinese, musí napsat a poslat do redakce, aby se co nejrychleji dostaly ke svým čtenářům. A tak vlastně již mnoho let pracuje s písmenky, ze kterých skládá slova, jedno za druhým. Práce lehká to není, protože písmenka musí být ve slově dobře poskládaná. Kdepak se to ta písmenka učí? No přece ve škole, stejně jako děti.

 

Netrvalo dolouho a už si děti společně s panem spisovatelem zahrály na to, jak to v takové písmenkové třídě asi chodí. Pan spisovatel dětem rozdal kartičky s písmenky a děti skládaly slova. Zjistily, že ze stejných písmenek mohou seskládat i více slov: SOVA, VOSA a dokonce jedné malé slečně neuteklo slovo SAVO. 

Setkání dětí s panem Markem Kerlesem uběhlo rychle. A protože měl zrovna pan spisovatel narozeniny, děti pro něho vlastnoručně vyrobily přáníčka a také papírový blok, kam si má zapisovat nápady na nové knížky.  

Nejen děti z Janovic nad Úhlavou se těší na nové knihy pana Marka Kerlese!

Mám zájem si objednat besedu.

bottom of page