Co nabízíme školám?

Besedy s paní spisovatelkou Jitkou Vítovou. Besedy jsou velmi kladně hodnoceny pedagogy a to především z důvodu zajímavého obsahu a interakce s dětmi.

 

Více informací o besedách s paní spisovatelkou Jitkou Vítovou naleznete zde.

 

Pan spisovatel Marek Kerles autor knihy Jak se O stalo králem. Rád jezdí na besedy s dětmi prvních tříd. Hravá beseda baví nejenom děti. 

Video z besedy s panem Markem Kerlesem můžete shlédnout zde.

 

 

 

 

 

 

Probíráte v tomto roce s vaší třídou PRAVĚK? Nabízíme motivační hru na podporu čtenářství Na stopě pravěkým záhadám. Motivační hra je určena pro děti od třetí třídy. V první části motivační hry si popovídáme o pravěku, ale také o knihách a orientaci v nich. Ve druhé části se děti rozdělí do tří skupin a vydají se na cestu bludištěm, kde na ně čekají překážky v podobě otázek. Odpovědi děti naleznou v knihách. Je však důležité, aby otázce správně porozuměly a tudíž i nalezly správnou odpověď.

 

Více informací o Motivačních hrách na podporu čtenářství naleznete zde.

Kamarádi z lesa 

aneb v nouzi poznáš přítele

 

Kniha vypráví příběhy tří zvířátek - neposlušného ježečka, smutného zajíce a přátelského prasátka. Ze zvířátek se postupně stanou kamarádi a překonají společně smutek zajíce i trable ježečka. Kamarády z lesa vám paní spisovatelka postupně představí v několika dílech. V názvu každého dílu se objeví jedno známé přísloví.

 

Kniha je vhodná pro žáky druhých tříd. Knihu a postupně i celou řadu Kamarádi z lesa lze využíti v rámci čtenářských dílen. Nejenom tím, že s dětmi hledáte přísloví z názvu knihy, ale rovněž můžete pracovat s charaktery jednotlivých hrdinů knihy a společně se můžete dopátrati i příčin jejich jednání. Práci s textem můžete oživit i prací s ilustracemi knuhy, které vám nabízejí celou škálu možností.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Kliknete-li na příslučnou stránku, obrázek se vám zvětší a vy si můžete přečíst část příběho.)

Několik slov o knize

Kniha "Kamarádi z lesa aneb v nouzi poznáš přítele" je dílem paní spisovatelky Jitky Vítové. Charakter knihy dokreslují rovněž velmi zdařilé ilustrace mladé a sympatiské autorky Marcely Konárkové. Jak práce ilustrátorky na knize probíhala, tak o tom vám blíže poví sama autorka:

Při tvorbě ilustrací k připravované knize "Kamarádi z lesa" jsem si nejprve pohádku několikrát přečetla a sepsala si scény, které bych k textu chtěla ilustrovat. Poté jsem si začala hledat inspiraci v oblíbených knihách a na internetu. Nejprve jsem vytvořila několik exaktních kreseb hlavních představitelů, které jsem postupně stylizovala, zkoušela si tužkou naskicovat scény příběhu, až jsem došla k finální podobě hlavních hrdinů pohádky. Míru stylizace jsem volila dle cílové věkové skupiny čtenářů. Poté jsem hledala vhodnou techniku, která by se k ilustracím nejlépe hodila. Zvolila jsem kresbu pastelkami na bílem papíře, z něhož je vystřižen hlavní motiv ilustrace a dále je nalepený na podmalovaném pozadí s dokreslovaným prostředím černým a bílým perem. Jedna taková ilustrace zabere zhruba 3 hodiny, dle složitosti motivu, přičemž následuje drobná úprava v počítači.

 

   

Jak se O stalo králem

 

Kniha vhodná pro první třídy. Kniha je vydána nejenom pro děti učící se číst analyticko-syntetickou metodou, ale také pro metodu genetickou.

Nápaditý příběh o třídě plné písmenek, která jsou neposedná a zlobí paní učitelku. A co se stane, když popletou své pořadí ve slovech? Mohou se dostat do opravdového nebezpečí, z kterého jim ovšem jedno písmenko neohroženě pomůže. Jestlipak víte, co to je za písmenko?

 

 

 

_______________________________________________________________________

Motivační hry

na podporu čtenářství

Nabízíme pět programu zaměřených dle věku dětí. 

Za zvířátky do knížek

(první třída)

Plavba za pokladem kapitána Černovouse

(druhá a třetí třída)

Na stopě pravěkým záhadám

(od 3. třídy do 6. třídy)

Středověk - postav si své království

(od 4. třídy do 6. třídy)

Tajemná výprava do starověku

(od 4. třídy do 7. třídy)

Více informací o všech programech motivačních her naleznete zde.