Co nabízíme školám?

Věnujeme se nejenom vydávání knih, ale rovněž velkou pozornost věnujeme rozvoji čtenářské gramotnosti dětí především prvního stupně ZŠ. V rámci této naší snahy jsme připravili a realitujeme na školách Motivační hry na podporu čtenářství. Naši autoři jezdí na setkání s dětmi a účastní se tak besed, připravili jsme rovněž několik čtenářských dílen a pro pedagogy připravujeme školení na rozvoj čtenářské gramotnosti se zkušenou lektorkou a školitelkou Mgr. Ditou Nastoupilovou.

Rádi bychom Vás rovněž upozornili na knihy, které můžete využít jako mimočítankovou četbu, s knihami pracovat a využít například možnosti besedy s autory daných knih.

Paní spisovtelka Jitka Vítová, jejíž besedy jsou velmi kladně hodnoceny a to především z důvodu zajímavého obsahu a interakce s dětmi.

 

Více informací o besedách s paní spisovatelkou Jitkou Vítovou naleznete zde.

 

Pan spisovatel Marek Kerles autor knihy Jak se O stalo králem, která je určena pro první třídy a je vydána ve dvou variantách. jednou pro děti učící se číst Analyticko-syntetickou metodou a druhá varianta je pro děti učící se číst Genetickou metodou.

Video z besedy s panem Markem Kerlesem můžete shlédnout zde.

 

 

 

 

 

 

Probíráte v tomto roce s vaší třídou Pravěk? Nabízíme motivační hru na podporu čtenářství Na stopě pravěkým záhadám. Motivační hra je určena pro děti od třetí třídy. V první části motivační hry si popovídáme o pravěku, ale také o knihách a orientaci v nich. Ve druhé části se děti rozdělí do tří skupin a vydají se na cestu bludištěm, kde na ně čekají překážky v podobě otázek. Odpovědi děti naleznou v knihách. Je však důležité, aby otázce správně porozuměly a tudíž i nalezly správnou odpověď.

 

Více informací o Motivačních hrách na podporu čtenářství naleznete zde.

Kamarádi z lesa 

aneb v nouzi poznáš přítele

 

Kniha vypráví příběhy tří zvířátek - neposlušného ježečka, smutného zajíce a přátelského prasátka. Ze zvířátek se postupně stanou kamarádi a překonají společně smutek zajíce i trable ježečka. Kamarády z lesa vám paní spisovatelka postupně představí v několika dílech. V názvu každého dílu se objeví jedno známé přísloví.

 

Kniha je vhodná pro žáky druhých tříd. Knihu a postupně i celou řadu Kamarádi z lesa lze využíti v rámci čtenářských dílen. Nejenom tím, že s dětmi hledáte přísloví z názvu knihy, ale rovněž můžete pracovat s charaktery jednotlivých hrdinů knihy a společně se můžete dopátrati i příčin jejich jednání. Práci s textem můžete oživit i prací s ilustracemi knuhy, které vám nabízejí celou škálu možností.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Kliknete-li na příslučnou stránku, obrázek se vám zvětší a vy si můžete přečíst část příběho.)

Několik slov o knize

Kniha "Kamarádi z lesa aneb v nouzi poznáš přítele" je dílem paní spisovatelky Jitky Vítové. Charakter knihy dokreslují rovněž velmi zdařilé ilustrace mladé a sympatiské autorky Marcely Konárkové. Jak práce ilustrátorky na knize probíhala, tak o tom vám blíže poví sama autorka:

Při tvorbě ilustrací k připravované knize "Kamarádi z lesa" jsem si nejprve pohádku několikrát přečetla a sepsala si scény, které bych k textu chtěla ilustrovat. Poté jsem si začala hledat inspiraci v oblíbených knihách a na internetu. Nejprve jsem vytvořila několik exaktních kreseb hlavních představitelů, které jsem postupně stylizovala, zkoušela si tužkou naskicovat scény příběhu, až jsem došla k finální podobě hlavních hrdinů pohádky. Míru stylizace jsem volila dle cílové věkové skupiny čtenářů. Poté jsem hledala vhodnou techniku, která by se k ilustracím nejlépe hodila. Zvolila jsem kresbu pastelkami na bílem papíře, z něhož je vystřižen hlavní motiv ilustrace a dále je nalepený na podmalovaném pozadí s dokreslovaným prostředím černým a bílým perem. Jedna taková ilustrace zabere zhruba 3 hodiny, dle složitosti motivu, přičemž následuje drobná úprava v počítači.

 

   

_______________________________________________________________________

Jak se O stalo králem

 

Kniha vhodná pro první třídy. Kniha je vydána nejenom pro děti učící se číst analyticko-syntetickou metodou, ale také pro metodu genetickou.

Nápaditý příběh o třídě plné písmenek, která jsou neposedná a zlobí paní učitelku. A co se stane, když popletou své pořadí ve slovech? Mohou se dostat do opravdového nebezpečí, z kterého jim ovšem jedno písmenko neohroženě pomůže. Jestlipak víte, co to je za písmenko?

 

 

 

Čtenářské dílny pod taktovkou zkušené lektorky a školitelky Mgr. Dity Nastoupilové přímo ve vaší škole.

Více informací naleznete zde.

Motivační hry

na podporu čtenářství

Nabízíme pět programu zaměřených dle věku dětí. 

Za zvířátky do knížek

(první třída)

Plavba za pokladem kapitána Černovouse

(druhá a třetí třída)

Na stopě pravěkým záhadám

(od 3. třídy do 6. třídy)

Středověk - postav si své království

(od 4. třídy do 6. třídy)

Tajemná výprava do starověku

(od 4. třídy do 7. třídy)

Více informací o všech programech motivačních her naleznete zde.

Na přelomu září a října 2016 vychází druhý dil Kamarádi z lesa aneb kdo jinému jámu kopá sám do ní padá.

V tomto díle přibydou další kamarádi. Setkáme se tedy se zajíčkem Ušáčkem, ježečkem Bodlinkou, prasátkem Rochátkem, ale také s liškou Ryškou a zatoulaným kocourkem Kostičkou.